Kontakt / zgłoszenie udziału

Koszt udziału w lekcji filmowej dla grup szkolnych to 16 zł za 1 dziecko

Opiekunowie grup szkolnych – wstęp wolny

W celu rezerwacji miejsca na pokazie grupowym dla szkół, prosimy o przesłanie maila na adres info@kidsfilm.pl podając w zgłoszeniu (rezerwacji):

  • wybór tytułu filmu
  • ilość dzieci
  • ilość opiekunów
  • nazwa szkoły
  • klasa
  • kontakt telefoniczny do osoby zgłaszającej

W następnym kroku otrzymają Państwo maila z potwierdzeniem rezerwacji oraz szczegółowymi informacji o płatności itd.


PROGRAM POKAZÓW DLA SZKÓŁ

19. października 2023 / godz. 9.00

Szkoła magicznych zwierząt 2. Tajemnica szkolnego podwórka – POKAZ PRZEDPREMIEROWY

reż. Gregor Schnitzler, Niemcy 2021, familijny, przygodowy, 6-10 lat.

klasy 0-3 / szkoła podstawowa /pokaz dla grup szkolnych

Niezwykła szkoła, w której dzieciom towarzyszą magiczne, mówiące ludzkim głosem zwierzęta, obchodzi 250. urodziny! Taką rocznicę wypada uczcić specjalnym przedstawieniem. Kiedy jedni nad nim pracują, ktoś inny każdej nocy kopie doły na dziedzińcu. Jaki ma w tym cel? 

Sympatycznej Idzie towarzyszy lis Rabbat, zaś jej koledze Benniemu – żółwica Henrietta. Oprócz nich w klasie pojawiają się inne zwierzęta: pomocny kameleon i nieco niesforny pingwin. Ferajna, na czele której stoi panna Cornfield, dostaje zadanie wystawienia spektaklu o początkach szkoły. Szybko okazuje się, że to nie lada sztuka! Dyrektor ma własny pomysł na historię, a wybór głównej aktorki budzi dużo emocji. Przy okazji trzeba ustalić, dlaczego szkolne patio wciąż przypomina szwajcarski ser z wieloma dziurami. Druga część adaptacji książek Margit Auer udowodni, że takim wyzwaniom najlepiej sprostać całą drużyną! 

Pierwszą część „Szkoły magicznych zwierząt” obejrzało w Polsce ponad 100 tyś widzów. A my zapraszamy na wyjątkowy przedpremierowy pokaz części drugiej.

Zwiastun filmu (dostępny jeszcze jedynie w niemieckiej wersji językowej)


19. października 2023 / godz. 11.00

Go Green – Eko Animacje i inne krótkie filmy z całego świata

klasy 4-8 / szkoła podstawowa /pokaz dla grup szkolnych

Zapraszamy na specjalny zestaw krótkich filmów z całego świata, pod hasłem przewodnim „Go Green – Eko Animacje”, opowiadające o ekologii, zanieczyszczeniu świata, roślinach i zwierzętach żyjących pośród nas. Filmy wykonane w różnych technikach animacji, które nierzadko w humorystyczny sposób opowiadają o ważnych dla ekologii i życia codziennego sprawach. Zestaw filmów został przygotowany we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Animowanych ANIMAFEST, który od ubiegłego roku razem z gdańskim Hevelianum organizuje międzynarodowy konkurs na najlepsze krótkie filmy o tematyce ekologicznej.

Czas trwania pokazu (blok filmów krótkometrażowych) – około 70 minut. Filmy prezentowane są w polskiej wersji językowej lub wersji bez dialogów. Czas trwania pojedynczych filmów w zestawie – od 4 do 30 minut.

Zwiastuny wybranych filmów:

Ciach, ciach: https://youtu.be/zZyW7tYVeQY